Mieć piękny uśmiech? Dokładnie! - O stomatologii

Implanty zębowe Ruda Śląska

Konsultacje dentystyczne

Konsultacje dentystyczne, czy też wizyty kontrolne, mają na celu sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta i ewentualne wdrożenie leczenia lub przeprowadzenia zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Większość gabinetów stomatologic

Mieć piękny uśmiech? Dokładnie! - O stomatologii Implanty zębowe Ruda Śląska
znych przeprowadza konsultacje dentystyczne z różnych dziedzin stomatologii. Z konsultacji dentystycznej można skorzystać zawsze wtedy, gdy chcemy zasięgnąć opinii specjalisty oraz poznać dostępne opcje zabiegów, czy to poprawiających wygląd, czy funkcjonalność układu żucia. Dentysta podczas konsultacji przedstawia pacjentowi możliwe opcje leczenia wraz z oczekiwanym efektem końcowym i korzyściami płynącymi z przeprowadzenia danego zabiegu. Konsultacja dentystyczna jest bardzo przydatną usługą, dzięki której pacjent może zdecydować się na najlepszy w jego sytuacji zabieg, czy to mający na celu leczenie czy poprawę wyglądu. Konsultacje dentystyczne są jedną z podstawowych usług świadczonych przez gabinety stomatologiczne, które pozwalają pacjentom na zasięgnięcie porady od specjalisty.


Jak dbać o higienę jamy ustnej

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej jest bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymać zęby oraz dziąsła w dobrym zdrowiu. Już od najmłodszych lat dzieciom są wdrażane zasady dotyczące utrzymywania właściwej higieny jamy ustnej. Z pewnością każdy dentysta potwierdzi, że odpowiednia profilaktyka może zapobiec wielu poważnym problemom, dlatego warto regularnie dbać o higienę naszego uzębienia. Gabinety stomatologiczne często posiadają w swojej ofercie konsultacje dotyczące odpowiedniej higieny i profilaktyki. Lekarz dentysta, którego porady zasięgamy w kwestii odpowiedniej higieny, powinien odpowiednio doradzić jakie zasady utrzymania higieny powinniśmy stosować w zależności od rodzaju posiadanego uzębienia. Jeśli nie jesteśmy pewni co do odpowiedniej higieny jamy ustnej, to warto umówić się na wizytę u dentysty na tak zwany instruktaż higieny, dzięki któremu dowiemy się o właściwych zasadach dotyczących higieny zębów wprost od specjalisty. W dbaniu o higienę jamy ustnej bez wątpienia najważniejsze jest regularne szczotkowanie zębów używając odpowiedniej szczoteczki oraz pasty.


Czym jest implantologia stomatologiczna

Implantologia jest nauką, która zajmuje się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu, badaniem ich budowy oraz interakcji i właściwości. Implantologia jest wykorzystywana w różnych dziedzinach medycyny, w tym także w stomatologii. Implantologia stomatologiczna polega na odbudowie uzębienia za pomocą specjalnych implantów, które zastępują korzeń zęba. Implanty dentystyczne są wykorzystywane w celu odbudowy utraconych zębów, zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak i przy braku większej ilości zębów. Zabiegi wykonywane przez dentystów w ramach implantologii, poza przywróceniem właściwego funkcjonowania układu żucia, mają także cele estetyczne. Prężny rozwój dziedziny, jaką jest implantologia stomatologiczna, pozwala na wykonywanie coraz mniej inwazyjnych oraz bezpieczniejszych zabiegów. Implanty używane w stomatologii są wykonane z tytanu, który dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się jako podstawa do odbudowy utraconych zębów. Zabiegi z zakresu implantologii są istotną częścią stomatologii estetycznej.


Usługi z zakresu profilaktyki

Stomatologia jest szerokim działem medycyny, który dzieli się na kilka różnych specjalizacji, gdzie jedną z nich jest tak zwana profilaktyka stomatologiczna. Profilaktyka jest istotną częścią medycyny, a przedmiotem jej zainteresowań jest zapobieganie powstawaniu różnych chorób. Profilaktyka stomatologiczna ma więc głównie na celu zapobieganie powstawaniu próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej. Lekarz dentysta oferuje różnego rodzaju usługi dotyczące profilaktyki, jak chociażby instruktaże higieny jamy ustnej, wizyty kontrolne czy też profesjonalne higienizacje. Stomatologia estetyczna może również pełnić cele profilaktyczne, chociażby przy takich zabiegach, jak skaling czy piaskowanie. Profilaktyka próchnicy zębów ma bardzo duże znaczenie, ponieważ powstałe ubytki próchnicze są stałe, gdyż tkanka zęba nie posiada zdolności regeneracyjnych. Wizyty kontrolne u dentysty są istotną częścią profilaktyki stomatologicznej, ponieważ nie zawsze da się całkowicie zapobiec próchnicy, a im szybciej wykryje się dany problem, tym łatwiej będzie go wyleczyć.


Zabiegi z zakresu protetyki

Stomatologia jest na tyle szeroką dziedziną medycyny, że dzieli się na różne osobne specjalności stomatologiczne. Jedną z ważniejszych specjalności stomatologicznych jest bez wątpienia protetyka. Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem pierwotnych warunków w zgryzie, czyli jeśli naturalne uzębienie uległo uszkodzeniu to zadaniem protetyki jest jego odbudowa za pomocą specjalnych metod i materiałów. Protetyka jest dość szerokim działem stomatologii, w której zakres wchodzi implantologia. Dentysta może świadczyć wykonywanie różnych zabiegów z zakresu protetyki stomatologicznej, jak na przykład zakładanie koron, licówek lub protez całkowitych. Sama protetyka, poza celem przywrócenia funkcjonalności układu żucia, posiada również cel estetyczny. Dla wielu pacjentów estetyka odbudowanych zębów ma równie ważne znaczenie, co ich funkcjonalność. Z tego powodu stomatologia estetyczna może pokrywać się z protetyką, ponieważ celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu uzębienia, a zabiegi z zakresu protetyki często spełniają również ten cel.


Kwalifikacje lekarza stomatologa

Każdy specjalista pracujący w danej dziedzinie medycyny musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, żeby mógł pracować w zawodzie. Tak samo ma się sprawa, jeśli chodzi o stomatologię. Lekarz dentysta, żeby mógł świadczyć usługi stomatologiczne, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, które zapewniają mu otrzymanie właściwego tytułu. Lekarz dentysta lub dawniej lekarz stomatolog, żeby otrzymać tytuł uprawniający do leczenia pacjentów, musiał ukończyć odpowiednie studia medyczne. Warunkiem, żeby zostać stomatologiem, jest skończenie pięcioletnich studiów dentystycznych, odbycie stażu podyplomowego oraz zdanie odpowiedniego egzaminu. Egzaminem, który zdają osoby chcące uzyskać tytuł lekarza dentysty, jest Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. W ramach studiów dentystycznych dostępne są różne specjalności, spośród których studenci posiadają możliwość wyboru. W zależności od wybranej specjalizacji może ona trwać od trzech aż do
sześciu lat. Wielu dentystów świadczy usługi z zakresu kilku specjalności stomatologicznych.



© 2019 http://o-stomatologii.biznesowe.waw.pl/