Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat - O stomatologii

protezy Żory

O leczeniu próchnicy w Wikipedii

Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom.

Dentysta w centrum uwagi - krótko i na temat - O stomatologii protezy Żory

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to amalgamat srebra, szkło-jonomery i różne kompozyty.

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego w związku z rozwijającym się zapaleniem miazgi zęba. Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli (stanu gnilnego rozkładu miazgi zęba) bądź całkowitej destrukcji tkanek korony zęba, co skutkuje koniecznością jego usunięcia bądź leczenia protetycznego.

Dostępna jest już nowoczesna metoda leczenia próchnicy ozonem, polegająca na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem. Dzięki temu tkanka zęba remineralizuje się, jednak tylko w przypadku niewielkich ubytków.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów


Prywatna stomatologia

Prywatna stomatologia rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Dzieje się tak dlatego, że jakość usług wykonywanych przez prywatnego stomatologa jest bardzo wysoka, a poza tym kolejki obowiązujące do prywatnego stomatologa są bardzo krótkie. Jednak koszty związane z korzystaniem z usług prywatnego stomatologa mogą być dosyć wysokie, chociaż trzeba przyznać, że wiele przychodni stara się stale obniżać koszty wykonywanych przez siebie usług.

Dzięki temu coraz więcej osób może korzystać z prywatnych usług stomatologicznych. Poza tym korzystając z prywatnej stomatologii nie trzeba martwić się o to, że nie będzie można skorzystać z jakiegoś badania czy leczenia stomatologicznego, jak to bywa w przypadku usług stomatologicznych wykonywanych na zasadzie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Dentysta - kim jest? Wikipedia i definicja dentysty

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego12(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 20163).

Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r.4, lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta



© 2019 http://o-stomatologii.biznesowe.waw.pl/